Wejdź nawet przez dach

ks. Paweł Witkowski, Zdjęcia: Artur Szozda


wejdz

Pewnie zdziwi kogoś tytuł lub afisz zapraszający na Wieczory chwały i Msze święte o uzdrowienie, jaki można znaleźć w gablocie przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny („Concorde”) w Paryżu.


Inspiracją dla tytułu był tekst Ewangelii wg św. Marka (2, 1-12). W tej perykopie ewangelicznej widzimy niecodzienną scenę, kiedy to przed nauczającego Jezusa zostaje na linach opuszczony sparaliżowany człowiek. Ci, którzy przynieśli do Jezusa cierpiącego człowieka, musieli zdecydować się na nietuzinkowy gest, wnieśli chorego na dach domu, w którym właśnie przebywał Pan Jezus, rozmontowali go i opuścili przyjaciela tuż przed Jezusa. Nie możemy odmówić im... kreatywności. Weszli przez dach do serca Bożego. To co uczynił Jezus, gdy zobaczył ich wyczyn, zaowocowało uzdrowieniem duszy sparaliżowanego człowieka – czyli odpuszczeniem jego grzechów. Jednak na tym się nie skończyło. Chrystus publicznie, więc spektakularnie uzdrowił również i ciało paralityka, który wielbiąc Boga poszedł a może nawet pobiegł do swojego domu.
Stąd właśnie pochodzi nazwa naszych Wieczorów uwielbienia, które w Parafii polskiej „na Concordzie” istnieją już niemal od dwóch lat, a powstały dzięki współpracy księży i świeckich, m.in. ks. Piotra Wróblewskiego, Anny Polaczek i Jerzego Kobla.
Od grudnia ubiegłego roku zdecydowaliśmy się wznowić propozycje Wieczorów chwały i zmienić nieco ich program. Przygotowaliśmy edycję 7 wieczorów uwielbieniowych - od grudnia 2016 r. do czerwca 2017 r.
Wieczory rozpoczynają się zawsze o godz. 19.00 modlitwą i śpiewem. Centralną częścią jest Msza święta, która jest szczytem chrześcijańskiej modlitwy. Po Eucharystii jest adoracja Pana Jezusa i uroczyste błogosławieństwo wszystkich zebranych. Spotkanie kończymy radosnym śpiewem.
Warto odnieść się w kilku słowach do pomysłu Mszy św. o uzdrowienie, jak również do samej formy Wieczorów uwielbienia. Jak napisał o. Remigiusz Recław SJ, w artykule „Czy Msze o uzdrowienie są w ogóle potrzebne?”: „Każda Msza święta jest modlitwą o uzdrowienie, ale nie zawsze modlimy się o nie z wiarą. Dlatego potrzebujemy szczególnych Eucharystii w takiej intencji. Tak samo jest w innych przypadkach. Każda Msza św. jest modlitwą za rodziny i małżeństwa, ale potrzebne nam są szczególne Eucharystie, kiedy zamówimy intencję „za nasze małżeństwo”, albo „za naszą rodzinę”. Podobnie każda Msza św. jest modlitwą za zmarłych, ale potrzebujemy niekiedy szczególnej modlitwy za naszych zmarłych z rodziny. Wtedy taką Eucharystię inaczej przeżywamy, modlimy się z większą wiarą, dzieje się w nas coś ważnego”.

Ciąg dalszy w numerze 15/2017


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 1/05** Urgent Femme très sérieuse et sympathique avec beaucoup d'expérience, papiers...
  • 9/02i Auxiliaire de vie sérieuse (références) cherche garde personnes âgées jour et...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R272**i Particulier recherche un(e) employé(e) familial(e) pour Juin 2018. Secteur...
  • R275i Cherche Aide ménagère pour maison familiale en Corse du 31 Juillet au 1...
  • R273i Famille avec 3 enfants (1 mois, 3 et 6 ans) habitant Clairefontaine (78) cherche...

4 ogłoszenia

Wynajem Mieszkania

  • 9/03(x3)i Do wynajęcia: 1) studio umeblowane i kompletnie wyposażone (lodówka, pralka,...

1 ogłoszenie

Inne

  • 2/05*i Sprzedam dwa domy w Krośnie 38-400. Jeden dom duży murowany, częściowo...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za