Wejdź nawet przez dach

ks. Paweł Witkowski, Zdjęcia: Artur Szozda


wejdz

Pewnie zdziwi kogoś tytuł lub afisz zapraszający na Wieczory chwały i Msze święte o uzdrowienie, jaki można znaleźć w gablocie przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny („Concorde”) w Paryżu.


Inspiracją dla tytułu był tekst Ewangelii wg św. Marka (2, 1-12). W tej perykopie ewangelicznej widzimy niecodzienną scenę, kiedy to przed nauczającego Jezusa zostaje na linach opuszczony sparaliżowany człowiek. Ci, którzy przynieśli do Jezusa cierpiącego człowieka, musieli zdecydować się na nietuzinkowy gest, wnieśli chorego na dach domu, w którym właśnie przebywał Pan Jezus, rozmontowali go i opuścili przyjaciela tuż przed Jezusa. Nie możemy odmówić im... kreatywności. Weszli przez dach do serca Bożego. To co uczynił Jezus, gdy zobaczył ich wyczyn, zaowocowało uzdrowieniem duszy sparaliżowanego człowieka – czyli odpuszczeniem jego grzechów. Jednak na tym się nie skończyło. Chrystus publicznie, więc spektakularnie uzdrowił również i ciało paralityka, który wielbiąc Boga poszedł a może nawet pobiegł do swojego domu.
Stąd właśnie pochodzi nazwa naszych Wieczorów uwielbienia, które w Parafii polskiej „na Concordzie” istnieją już niemal od dwóch lat, a powstały dzięki współpracy księży i świeckich, m.in. ks. Piotra Wróblewskiego, Anny Polaczek i Jerzego Kobla.
Od grudnia ubiegłego roku zdecydowaliśmy się wznowić propozycje Wieczorów chwały i zmienić nieco ich program. Przygotowaliśmy edycję 7 wieczorów uwielbieniowych - od grudnia 2016 r. do czerwca 2017 r.
Wieczory rozpoczynają się zawsze o godz. 19.00 modlitwą i śpiewem. Centralną częścią jest Msza święta, która jest szczytem chrześcijańskiej modlitwy. Po Eucharystii jest adoracja Pana Jezusa i uroczyste błogosławieństwo wszystkich zebranych. Spotkanie kończymy radosnym śpiewem.
Warto odnieść się w kilku słowach do pomysłu Mszy św. o uzdrowienie, jak również do samej formy Wieczorów uwielbienia. Jak napisał o. Remigiusz Recław SJ, w artykule „Czy Msze o uzdrowienie są w ogóle potrzebne?”: „Każda Msza święta jest modlitwą o uzdrowienie, ale nie zawsze modlimy się o nie z wiarą. Dlatego potrzebujemy szczególnych Eucharystii w takiej intencji. Tak samo jest w innych przypadkach. Każda Msza św. jest modlitwą za rodziny i małżeństwa, ale potrzebne nam są szczególne Eucharystie, kiedy zamówimy intencję „za nasze małżeństwo”, albo „za naszą rodzinę”. Podobnie każda Msza św. jest modlitwą za zmarłych, ale potrzebujemy niekiedy szczególnej modlitwy za naszych zmarłych z rodziny. Wtedy taką Eucharystię inaczej przeżywamy, modlimy się z większą wiarą, dzieje się w nas coś ważnego”.

Ciąg dalszy w numerze 15/2017


reklama

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 7/11**i Femme sérieuse avec références cherche a garder personnes âgées la nuit -...
  • 2/12*i Jeune femme Polonaise sérieuse cherche heures des ménage, repassage. Possibilité...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R247*i Emploi a domicile 24h00/semaine. Paris 7ème - Invalides - A partir de Janvier...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 17/09***i Wynajmę pokój całkowicie umeblowany dla spokojnych osób, niepalących (jedna...
  • 1/12i Do wynajęcia studio 29 m, ogrzewanie centralne, klimatyzacja. Region 94. 8 km do...

2 ogłoszenia


Aktualizacja ogłoszeń za