Pielgrzymując do pustego grobu

ks. prał. dr Krystian Gawron - wicerektor Polska Misja Katolicka we Francji


pielgrzymujac

Życzenia Wielkanocne dla Rodaków.


Pielgrzymując do Ziemi Świętej klękamy w pustym grobie Pana Jezusa. Tam bardzo wyraźnie do każdego dociera orędzie Zmartwychwstania! Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, zwraca się do każdego, jak do Marii Magdaleny: po imieniu. I nasze serce będzie wtedy biło mocniej. Z drżeniem powiemy wtedy z Marią Magdaleną: «Rabbuni, Mistrzu!» Jakże to doniosłe przeżycie! Przywoła ono, bowiem, bądź obudzi w nas na nowo, świadomość, że Pan Jezus jest dla nas Prawdą o pełni człowieczeństwa i rzeczywistą Drogą do Życia - już tu, na ziemi a potem także i przede wszystkim - w niebie.
Na temat zmartwychwstania napisano ogromną ilość rozpraw naukowych. Uczony Gfrörrer ze Szwajcarii skonkludował dosadnie: «Fakt Zmartwychwstania Chrystusa jest lepiej udokumentowany niż istnienie Napoleona». Trzeba nam jednak pójść zdecydowanie dalej i głębiej. Niezawodne jest, bowiem zapewnienie Jezusa: «Oto Ja jestem z Wami przez wszystkie dni - aż do końca świata».
Zmartwychwstały Jezus, z iście Boską dyskrecją, żyje i towarzyszy nam przez całe życie i to nie tylko w każdej Komunii Świętej, kiedy przychodzi do nas z niedościgłą Boską prostotą! On żyje i jest z nami: rano, wieczór, we dnie, w nocy.
Pozwólcie, że w tych życzeniach powtórzę słowa Matki Teresy z Kalkuty: «Pozwól Jezusowi żyć w tobie». A dzisiaj, w tym rozszalałym czasie, gdzie tyle zmartwień, przemocy, kłamstwa i nienawiści, tylko żyjący w nas Zmartwychwstały Jezus pozwoli nam cieszyć się jednak życiem, na co dzień. Poeta Karpiński, ze stanu wojennego w Polsce, budził taką samą nadzieję słowami: «Miłość nie potrzebuje zwyciężać, bo miłość już jest zwycięstwem». Człowiek ubogacony Zmartwychwstałym jest «nowym stworzeniem». Przykłady Księdza Jerzego Popiełuszki czy Brata Alberta Chmielowskiego są nam tak bliskie i… przekonywujące!
Moc Zmartwychwstałego zmienia oblicze człowieka, rodziny, społeczeństwa i w ogóle - oblicze ziemi. Założyciele Polskiej Misji Katolickiej we Francji, składali swoje zakonne śluby w katakumbach św. Sebastiana w Rzymie. Kiedy zastanawiali się tam - jaką przyjąć nazwę dla swojego zgromadzenia, rozkołysały się wielkanocne dzwony, więc z radością zawołali: «Zmartwychwstańcy!». Uwierzyli, że Pan Jezus doprowadzi także naszą Ojczyznę do zmartwychwstania. Obecnie, w przeddzień stulecia odzyskania przez Polskę wolności, wiemy, że oni naprawdę mieli rację!

Kochani Rodacy,
składając Wam życzenia wielkanocne w imieniu naszej Polskiej Misji Katolickiej, z całego serca zachęcam Was do otwarcia serc na przeobrażającą Moc Zmartwychwstałego Pana. Niech Jego dyskretna Wszechmoc ześle Wam wiele łask, niech wspiera Was w emigracyjnej codzienności, obdarza mocą nadziei, zdrowiem oraz wszelką pomyślnością. Radosnego Alleluja!


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 1/05** Urgent Femme très sérieuse et sympathique avec beaucoup d'expérience, papiers...
  • 9/02i Auxiliaire de vie sérieuse (références) cherche garde personnes âgées jour et...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R272**i Particulier recherche un(e) employé(e) familial(e) pour Juin 2018. Secteur...
  • R275i Cherche Aide ménagère pour maison familiale en Corse du 31 Juillet au 1...
  • R273i Famille avec 3 enfants (1 mois, 3 et 6 ans) habitant Clairefontaine (78) cherche...

4 ogłoszenia

Wynajem Mieszkania

  • 9/03(x3)i Do wynajęcia: 1) studio umeblowane i kompletnie wyposażone (lodówka, pralka,...

1 ogłoszenie

Inne

  • 2/05*i Sprzedam dwa domy w Krośnie 38-400. Jeden dom duży murowany, częściowo...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za