„Imponujący wzrost”

PAP


imponujacy

Od stycznia do lipca urodziło się w Polsce 235,1 tys. dzieci – o 18,2 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – podał Główny Urząd Statystyczny.


–Spodziewałam się dobrych danych, może nie aż takich – podkreśla Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska: - w lipcu urodziło się 35 tys. dzieci, to jest naprawdę imponujący wzrost - o 3,6 tys. więcej urodzeń, jeżeli porównamy z danymi z zeszłego roku. To bardzo wysoka dynamika, to bardzo cieszy.
Jak podaje MRPiPS, powołując się na dane GUS, w lipcu 2017 r. odnotowano wzrost liczby urodzeń o 11,5% (w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r. i o 2,9% więcej urodzonych dzieci w lipcu 2017 roku niż w czerwcu bieżącego roku.
Bardzo dobre były też informacje na temat struktury urodzeń za 2016 r., szczególnie wzrost odsetka urodzeń trzecich i kolejnych dzieci. W tej dziedzinie od 2010 panowała stagnacja. Oczywiście nie można wnioskować na podstawie jednego roku, nie możemy mówić jeszcze o zmianie trendów, musimy poczekać na kolejne dane z 2017 r. – zastrzegła minister rodziny.
Rafalska podkreśla, że dane trzeba rozpatrywać całościowo. Zwróciła w tym kontekście uwagę na pozytywne też dane z rynku pracy – bezrobocie rejestrowane według GUS jest jeszcze niższe od szacunków MRPiPS (7%. wobec 7,1%), maleje bierność zawodowa, zmniejsza się szara strefa.
– To skutki bard

Ciąg dalszy w numerze 34/2017


reklama

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 7/11**i Femme sérieuse avec références cherche a garder personnes âgées la nuit -...
  • 2/12*i Jeune femme Polonaise sérieuse cherche heures des ménage, repassage. Possibilité...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R247*i Emploi a domicile 24h00/semaine. Paris 7ème - Invalides - A partir de Janvier...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 17/09***i Wynajmę pokój całkowicie umeblowany dla spokojnych osób, niepalących (jedna...
  • 1/12i Do wynajęcia studio 29 m, ogrzewanie centralne, klimatyzacja. Region 94. 8 km do...

2 ogłoszenia


Aktualizacja ogłoszeń za