Msza św. za Stow. Obrońców Krzyża i ich rodziny

Maria Jolanta Dzwigała


msza

W dniu Święta Podwyższenia Krzyża,14 września o 18.30 w kościele polskim Wniebowzięcia NMP w Paryżu została odprawiona Msza św. w intencji Stowarzyszenia Obrońców Krzyża i ich rodzin.


Tak jak każdego roku od chwili powstania Stowarzyszenia, tak i w tym roku, przy ołtarzu podczas Eucharystii został ustawiony krzyż, należący do naszej organizacji.
Stowarzyszenie Obrońców Krzyża powstało po wydarzeniach, które miały miejsce pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w sierpniu 2010 r., w konsekwencji wielkiej tragedii narodowej, jaką była katastrofa samolotu rzędowego pod Smoleńskiem, w której jak pamiętamy zginął śp. prezydent RP Lech Kaczyński i 95 osób towarzyszących mu osób delegacji państwowej.
W okresie żałoby harcerze ustawili tu, przed Pałacem Prezydenckim krzyż, pod którym gromadziły się na modlitwie tłumy naszych Rodaków.
Patrząc na ten krzyż i znając jego historię, ożywają w nas  wciąż bolesne wspomnienia tamtych dramatycznych wydarzeń, także i niezrozumiałych ze zwykłej, ludzkiej perspektywy, zajść które miały miejsce pod tamtym właśnie krzyżem. Ustawiony spontanicznie na Krakowskim Przedmieściu krzyż Chrystusowy dla ludzi wierzących stawał się miejscem żałobnej modlitwy za spokój duszy osób, które zginęły - w służbie Polsce - w straszliwej katastrofie i i modlitwy w intencji osieroconej Ojczyzny.

Ciąg dalszy w numerze 34/2017


reklama

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 7/11**i Femme sérieuse avec références cherche a garder personnes âgées la nuit -...
  • 2/12*i Jeune femme Polonaise sérieuse cherche heures des ménage, repassage. Possibilité...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R247*i Emploi a domicile 24h00/semaine. Paris 7ème - Invalides - A partir de Janvier...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 17/09***i Wynajmę pokój całkowicie umeblowany dla spokojnych osób, niepalących (jedna...
  • 1/12i Do wynajęcia studio 29 m, ogrzewanie centralne, klimatyzacja. Region 94. 8 km do...

2 ogłoszenia


Aktualizacja ogłoszeń za