To w naszych rękach jest klucz do pokoju

ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło – dyr. Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie


to

Bliski Wschód w sposób szczególny jest ziemią wybraną przez Boga. Jest to miejsce, które przemierzane było przez patriarchów i proroków. Jest miejscem Wcielenia Syna Bożego. Na tej ziemi wznoszony był Krzyż Zbawiciela, dokonało się Zmartwychwstanie Odkupiciela oraz zesłanie Ducha św. To tam zostali powołani apostołowie, żyli i nawracali się święci oraz wielu Ojców Kościoła. Ta ziemia była tyglem, gdzie powstawały pierwsze sformułowania dogmatyczne.


Teraz ta błogosławiona ziemia, a przede wszystkim zamieszkujący ją ludzie doświadczają w sposób dramatyczny wielkich cierpień, które zdają się nie mieć końca. Ileż śmierci, ileż zniszczonych istnień z powodu zaślepienia człowieka, jak wiele lęku i upokorzeń! Mogłoby się zdawać, że nie ma końca zbrodni Kaina (por. Rdz 4, 6-10 i 1 J 3, 8-15) wśród synów Adama i Ewy, stworzonych na obraz Boga (por. Rdz 1, 27). Grzech Adama, utrwalony w zbrodni Kaina, jeszcze dziś nieustannie rodzi ciernie i osty (por. Rdz 3,18). Jakże smutny jest widok tej błogosławionej a cierpiącej ziemi, której dzieci zawzięcie ranią się nawzajem i umierają!
Chrześcijanie wiedzą, że tylko Jezus, który przeszedł przez mękę i śmierć do zmartwychwstania, może przynieść zbawienie i pokój wszystkim mieszkańcom tego regionu świata. Ta nadzieja, skłoniła nas, aby w kolejny „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym” skierować myśli ku prześladowanym i wypędzanym chrześcijanom z krajów Bliskiego Wschodu: z Iraku, z Syrii, skąd ciągle dochodzą niepokojące informacje o losie mniejszości, ale także z krajów tego rejonu, takich jak np. Arabia Saudyjska, o których mniej mówimy z powodu szczątkowych informacji.

Ciąg dalszy w numerze 39/2017


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 5/09i Cherche du travail pour garde personne âgée la journée et la nuit. J'ai fait...
  • 4/09i Femme moldave parlant Français et Russe cherche à garder des personnes agés la...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R318i Pour rester la nuit avec notre mère très âgée, nous cherchons une auxiliaire de...
  • R6/08i Assiociation Concorde poszukuje pani do pracy na stanowisku: pomoc...
  • R 319i Recherche personne parlant français, pour 3h de ménage de préférence le...

6 ogłoszeń

Wynajem Mieszkania

  • 9/09i Do wynajęcia - od 1.X.2018 - studette w III zonie. Przystępna cena. T. 01 48 81...

1 ogłoszenie

Usługi

  • 2/09i Poprowadzę księgowość, sekretariat, deklaracje podatkowe i socjalne itp...

1 ogłoszenie

Inne

  • 9/07 Un couple polonais - Catholiques pratiquants (BAC spécialité jardinage) recherche...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za