To w naszych rękach jest klucz do pokoju

ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło – dyr. Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie


to

Bliski Wschód w sposób szczególny jest ziemią wybraną przez Boga. Jest to miejsce, które przemierzane było przez patriarchów i proroków. Jest miejscem Wcielenia Syna Bożego. Na tej ziemi wznoszony był Krzyż Zbawiciela, dokonało się Zmartwychwstanie Odkupiciela oraz zesłanie Ducha św. To tam zostali powołani apostołowie, żyli i nawracali się święci oraz wielu Ojców Kościoła. Ta ziemia była tyglem, gdzie powstawały pierwsze sformułowania dogmatyczne.


Teraz ta błogosławiona ziemia, a przede wszystkim zamieszkujący ją ludzie doświadczają w sposób dramatyczny wielkich cierpień, które zdają się nie mieć końca. Ileż śmierci, ileż zniszczonych istnień z powodu zaślepienia człowieka, jak wiele lęku i upokorzeń! Mogłoby się zdawać, że nie ma końca zbrodni Kaina (por. Rdz 4, 6-10 i 1 J 3, 8-15) wśród synów Adama i Ewy, stworzonych na obraz Boga (por. Rdz 1, 27). Grzech Adama, utrwalony w zbrodni Kaina, jeszcze dziś nieustannie rodzi ciernie i osty (por. Rdz 3,18). Jakże smutny jest widok tej błogosławionej a cierpiącej ziemi, której dzieci zawzięcie ranią się nawzajem i umierają!
Chrześcijanie wiedzą, że tylko Jezus, który przeszedł przez mękę i śmierć do zmartwychwstania, może przynieść zbawienie i pokój wszystkim mieszkańcom tego regionu świata. Ta nadzieja, skłoniła nas, aby w kolejny „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym” skierować myśli ku prześladowanym i wypędzanym chrześcijanom z krajów Bliskiego Wschodu: z Iraku, z Syrii, skąd ciągle dochodzą niepokojące informacje o losie mniejszości, ale także z krajów tego rejonu, takich jak np. Arabia Saudyjska, o których mniej mówimy z powodu szczątkowych informacji.

Ciąg dalszy w numerze 39/2017


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 6/12***i Femme sérieuse avec référence et expérience, cherche a garder personnes...
  • 6/04i Auxiliaire de vie sérieuse (références) cherche garde personnes âgées jour et...
  • 2/01**i Je m'appelle Olga, je suis a la cherche du travail pour moi ménage avec garde...

5 ogłoszeń

Oferty Pracy

  • R250**i Recherche employée de maison expérimentée - CDI. Particulier recherche un(e)...

1 ogłoszenie

Szukam Mieszkania

  • 8/01*i Mama z córką, spokojne bez nałogów, szukają mieszkania w Paryżu, min. 2...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 1/01i Chambre pour une personne a louer chez l'habitant dans le quartier de Denfert...
  • 5/01***i Do wynajęcia dom 78 m2 (kuchnia salon 3 pokoje łazienka), ogrzewanie gazowe...
  • 6/01***i Do wynajęcia studio 29 m2 ogrzewanie gazowe, klimatyzacja. Region 94 RER A -...

4 ogłoszenia


Aktualizacja ogłoszeń za