To w naszych rękach jest klucz do pokoju

ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło – dyr. Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie


to

Bliski Wschód w sposób szczególny jest ziemią wybraną przez Boga. Jest to miejsce, które przemierzane było przez patriarchów i proroków. Jest miejscem Wcielenia Syna Bożego. Na tej ziemi wznoszony był Krzyż Zbawiciela, dokonało się Zmartwychwstanie Odkupiciela oraz zesłanie Ducha św. To tam zostali powołani apostołowie, żyli i nawracali się święci oraz wielu Ojców Kościoła. Ta ziemia była tyglem, gdzie powstawały pierwsze sformułowania dogmatyczne.


Teraz ta błogosławiona ziemia, a przede wszystkim zamieszkujący ją ludzie doświadczają w sposób dramatyczny wielkich cierpień, które zdają się nie mieć końca. Ileż śmierci, ileż zniszczonych istnień z powodu zaślepienia człowieka, jak wiele lęku i upokorzeń! Mogłoby się zdawać, że nie ma końca zbrodni Kaina (por. Rdz 4, 6-10 i 1 J 3, 8-15) wśród synów Adama i Ewy, stworzonych na obraz Boga (por. Rdz 1, 27). Grzech Adama, utrwalony w zbrodni Kaina, jeszcze dziś nieustannie rodzi ciernie i osty (por. Rdz 3,18). Jakże smutny jest widok tej błogosławionej a cierpiącej ziemi, której dzieci zawzięcie ranią się nawzajem i umierają!
Chrześcijanie wiedzą, że tylko Jezus, który przeszedł przez mękę i śmierć do zmartwychwstania, może przynieść zbawienie i pokój wszystkim mieszkańcom tego regionu świata. Ta nadzieja, skłoniła nas, aby w kolejny „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym” skierować myśli ku prześladowanym i wypędzanym chrześcijanom z krajów Bliskiego Wschodu: z Iraku, z Syrii, skąd ciągle dochodzą niepokojące informacje o losie mniejszości, ale także z krajów tego rejonu, takich jak np. Arabia Saudyjska, o których mniej mówimy z powodu szczątkowych informacji.

Ciąg dalszy w numerze 39/2017


reklama

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 18/10***i Femme cherche l'entretien de maison, garde d'enfants, et/ou personnes agées ...
  • 15/10i Aide soignante cherche du travail en tant qu'une veilleuse de nuit des personnes...
  • 1/11**i Femme 32 ans, sérieuse avec expérience cherche de travaille garde d'enfants,...

4 ogłoszenia

Wynajem Mieszkania

  • 17/09(2016)**i Wynajmę pokój całkowicie umeblowany dla spokojnych osób, niepalących...
  • 17/10*i Wynajmę pokój z balkonem dla kobiety. 8 min do metra, dzwonić po godz. 20:00...
  • 4/11i Studio do wynajęcia w Paryżu. T. 06 41 35 81 72

3 ogłoszenia

Inne

  • 14/10i Sprzedam 2 ha 41 arów ziemi z sadem koło Nowego Sącza. Druga działka do...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za