Zaniechania... 21

Bohumil Prohazka


zaniechania

Dwuletni bilans rządów Zjednoczonej Prawicy zawiera też parę cieni, a niektóre posunięcia stały się nawet przyczyną rozmaitych protestów.


Duża część mediów jest wobec gabinetu premier Beaty Szydło mocno krytyczna (warto pamiętać, że np. na 3 kanały informacyjne telewizji, które można by uznać za „prorządowe” – TV Trwam, TVP Info i TV Republika, w tym samym czasie mamy co najmniej 6 kanałów informacyjnych, które wyrażają raczej opinie opozycji, a podobne relacje panują też w prasie: dziennikach i tygodniach). Wpływ rządu i opozycji na opinię społeczną wydaje się więc względnie zrównoważony. Jednak to notowania Prawa i Sprawiedliwości wystrzeliły po dwóch latach ich rządzenia do 45 procent poparcia.
Na użytek Czytelników postaraliśmy się jednak także o 21 argumentów krytycznych wobec obecnej władzy w Polsce (zarówno z lewa, ale i prawa), chociaż wydaje się, że w świadomości Rodaków bilans dokonań pozytywnych góruje nad minusami.
1. Nieelegancki i niemal siłowy sposób neutralizacji Trybunału Konstytucyjnego.
2. Próba narzucenia reformy sądownictwa, która jest bardziej chęcią wymiany kadr, niż usprawnienia działania wymiaru sprawiedliwości.
3. Reforma szkolnictwa przeprowadzona w momencie, kiedy dotychczasowy system zaczął już działać i powoli się sprawdzać. Jeśli już reformę zrobiono to dlaczego (bali się protestów ZNP?) nie skorzystano z okazji i nie wyrzucono złych pedagogów, których w szkołach nie brakuje.
4. Rosnące zadłużenie. Wydawanie pieniędzy, głównie na programy socjalne, zamiast np. zwiększania odpisów od podatków. Pomimo, że podczas wyborów PiS obiecywał podniesienie do 8 tys. złotych kwoty wolnej od podatku, do takiego pułapu nie doszedł. Nie ma też żadnych obniżek podatków (poza CIT). Chociaż dużą część polskiego Produktu Krajowego Brutto wytwarzają mali i średni przedsiębiorcy, brakuje zapowiadanego uproszczenia biurokratycznych procedur, a także obniżki kosztów pracy.

Ciąg dalszy w numerze 42/2017


reklama

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 7/11**i Femme sérieuse avec références cherche a garder personnes âgées la nuit -...
  • 2/12*i Jeune femme Polonaise sérieuse cherche heures des ménage, repassage. Possibilité...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R247*i Emploi a domicile 24h00/semaine. Paris 7ème - Invalides - A partir de Janvier...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 17/09***i Wynajmę pokój całkowicie umeblowany dla spokojnych osób, niepalących (jedna...
  • 1/12i Do wynajęcia studio 29 m, ogrzewanie centralne, klimatyzacja. Region 94. 8 km do...

2 ogłoszenia


Aktualizacja ogłoszeń za