Zaniechania... 21

Bohumil Prohazka


zaniechania

Dwuletni bilans rządów Zjednoczonej Prawicy zawiera też parę cieni, a niektóre posunięcia stały się nawet przyczyną rozmaitych protestów.


Duża część mediów jest wobec gabinetu premier Beaty Szydło mocno krytyczna (warto pamiętać, że np. na 3 kanały informacyjne telewizji, które można by uznać za „prorządowe” – TV Trwam, TVP Info i TV Republika, w tym samym czasie mamy co najmniej 6 kanałów informacyjnych, które wyrażają raczej opinie opozycji, a podobne relacje panują też w prasie: dziennikach i tygodniach). Wpływ rządu i opozycji na opinię społeczną wydaje się więc względnie zrównoważony. Jednak to notowania Prawa i Sprawiedliwości wystrzeliły po dwóch latach ich rządzenia do 45 procent poparcia.
Na użytek Czytelników postaraliśmy się jednak także o 21 argumentów krytycznych wobec obecnej władzy w Polsce (zarówno z lewa, ale i prawa), chociaż wydaje się, że w świadomości Rodaków bilans dokonań pozytywnych góruje nad minusami.
1. Nieelegancki i niemal siłowy sposób neutralizacji Trybunału Konstytucyjnego.
2. Próba narzucenia reformy sądownictwa, która jest bardziej chęcią wymiany kadr, niż usprawnienia działania wymiaru sprawiedliwości.
3. Reforma szkolnictwa przeprowadzona w momencie, kiedy dotychczasowy system zaczął już działać i powoli się sprawdzać. Jeśli już reformę zrobiono to dlaczego (bali się protestów ZNP?) nie skorzystano z okazji i nie wyrzucono złych pedagogów, których w szkołach nie brakuje.
4. Rosnące zadłużenie. Wydawanie pieniędzy, głównie na programy socjalne, zamiast np. zwiększania odpisów od podatków. Pomimo, że podczas wyborów PiS obiecywał podniesienie do 8 tys. złotych kwoty wolnej od podatku, do takiego pułapu nie doszedł. Nie ma też żadnych obniżek podatków (poza CIT). Chociaż dużą część polskiego Produktu Krajowego Brutto wytwarzają mali i średni przedsiębiorcy, brakuje zapowiadanego uproszczenia biurokratycznych procedur, a także obniżki kosztów pracy.

Ciąg dalszy w numerze 42/2017


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 5/09i Cherche du travail pour garde personne âgée la journée et la nuit. J'ai fait...
  • 4/09i Femme moldave parlant Français et Russe cherche à garder des personnes agés la...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R318i Pour rester la nuit avec notre mère très âgée, nous cherchons une auxiliaire de...
  • R6/08i Assiociation Concorde poszukuje pani do pracy na stanowisku: pomoc...
  • R 319i Recherche personne parlant français, pour 3h de ménage de préférence le...

6 ogłoszeń

Wynajem Mieszkania

  • 9/09i Do wynajęcia - od 1.X.2018 - studette w III zonie. Przystępna cena. T. 01 48 81...

1 ogłoszenie

Usługi

  • 2/09i Poprowadzę księgowość, sekretariat, deklaracje podatkowe i socjalne itp...

1 ogłoszenie

Inne

  • 9/07 Un couple polonais - Catholiques pratiquants (BAC spécialité jardinage) recherche...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za