Zaniechania... 21

Bohumil Prohazka


zaniechania

Dwuletni bilans rządów Zjednoczonej Prawicy zawiera też parę cieni, a niektóre posunięcia stały się nawet przyczyną rozmaitych protestów.


Duża część mediów jest wobec gabinetu premier Beaty Szydło mocno krytyczna (warto pamiętać, że np. na 3 kanały informacyjne telewizji, które można by uznać za „prorządowe” – TV Trwam, TVP Info i TV Republika, w tym samym czasie mamy co najmniej 6 kanałów informacyjnych, które wyrażają raczej opinie opozycji, a podobne relacje panują też w prasie: dziennikach i tygodniach). Wpływ rządu i opozycji na opinię społeczną wydaje się więc względnie zrównoważony. Jednak to notowania Prawa i Sprawiedliwości wystrzeliły po dwóch latach ich rządzenia do 45 procent poparcia.
Na użytek Czytelników postaraliśmy się jednak także o 21 argumentów krytycznych wobec obecnej władzy w Polsce (zarówno z lewa, ale i prawa), chociaż wydaje się, że w świadomości Rodaków bilans dokonań pozytywnych góruje nad minusami.
1. Nieelegancki i niemal siłowy sposób neutralizacji Trybunału Konstytucyjnego.
2. Próba narzucenia reformy sądownictwa, która jest bardziej chęcią wymiany kadr, niż usprawnienia działania wymiaru sprawiedliwości.
3. Reforma szkolnictwa przeprowadzona w momencie, kiedy dotychczasowy system zaczął już działać i powoli się sprawdzać. Jeśli już reformę zrobiono to dlaczego (bali się protestów ZNP?) nie skorzystano z okazji i nie wyrzucono złych pedagogów, których w szkołach nie brakuje.
4. Rosnące zadłużenie. Wydawanie pieniędzy, głównie na programy socjalne, zamiast np. zwiększania odpisów od podatków. Pomimo, że podczas wyborów PiS obiecywał podniesienie do 8 tys. złotych kwoty wolnej od podatku, do takiego pułapu nie doszedł. Nie ma też żadnych obniżek podatków (poza CIT). Chociaż dużą część polskiego Produktu Krajowego Brutto wytwarzają mali i średni przedsiębiorcy, brakuje zapowiadanego uproszczenia biurokratycznych procedur, a także obniżki kosztów pracy.

Ciąg dalszy w numerze 42/2017


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 3/02i Recherche du travail – assistance auprès de personnes âgées – disponible...
  • 9/02i Auxiliaire de vie sérieuse (références) cherche garde personnes âgées jour et...
  • 5/03******i Femme sérieuse avec référence et expérience, cherche a garder personnes...

5 ogłoszeń

Oferty Pracy

  • R258i Nous cherchons, pour notre mère âgée de 86 ans, une assistante de vie douce et...
  • R259i Praca w Paryżu. Opieka dla osoba niepełnosprawna, szukam do tej pracy osoby z...
  • R260**i Recherche jeune femme pour aider a la vie de famille (enfants, cuisine, ménage)...

4 ogłoszenia

Wynajem Mieszkania

  • 1324p90**i Wynajmę mieszkanie F-3. T. 06 95 31 22 20.
  • 8/03i Wynajmę studio w Colombes 15 m2 + mezanina. Cena 580 euro + liczniki. 1 miesiąc...
  • 9/03(x11)i Wynajmę studio metro Basilique Saint Denis. T. 06 47 98 41 77.

3 ogłoszenia


Aktualizacja ogłoszeń za