Strasburg. Modlitwa w intencji Ojczyzny

Uczestnik uroczystości


strasburg

„Padłeś z daleka od swoich,/ za cudzą walcząc sprawę - / Wroga zagnała Cię przemoc,/ złośliwe losy krwawe. /  Ty dziecko polskiego ludu (...)/  Pamiętam serce Twe młode /   Wezbrane dolą Ojczyzny”


Te słowa Jana Kasprowicza dobrze oddają losy wielu Polaków, często bardzo młodych, którzy z dala od rodzinnego domu i ziemi przodków, składali na ołtarzu Ojczyzny ofiarę z życia. Za przelaną krew, ponoszone ofiary a nawet śmierć, nie wystawiali rachunku. Walczyli bowiem w imię haseł: „za naszą i waszą wolność”, „Bóg, honor, Ojczyzna”.
Jak co roku w imię pamięci o naszej Ojczyźnie i tych, którzy dla niej oddali życie, w Uroczystość Wszytskich Świętych, po Mszy św., udaliśmy się wraz z żołnierzami stacjonującymi w Eurokorpusie oraz harcerzami, na cmentarz żołnierski Cronenbourg, gdzie spoczywają polscy żołnierze i jeńcy wojenni, aby za nich się pomodlić, przywołując ich imiona i nazwiska, aby przy ich mogiłach zapalić znicze i złożyć kwiaty. Te chwile zadumy i modlitwy przenosiły nasze serca i myśli w ojczyste, rodzinne strony, i łączyły duchowo z tymi, którzy również w tym dniu pochylali się nad mogiłami naszych przodków i tych, którzy zostawili dobry ślad w naszym życiu.

Ciąg dalszy w numerze 42/2017


reklama

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 7/11**i Femme sérieuse avec références cherche a garder personnes âgées la nuit -...
  • 2/12*i Jeune femme Polonaise sérieuse cherche heures des ménage, repassage. Possibilité...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R247*i Emploi a domicile 24h00/semaine. Paris 7ème - Invalides - A partir de Janvier...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 17/09***i Wynajmę pokój całkowicie umeblowany dla spokojnych osób, niepalących (jedna...
  • 1/12i Do wynajęcia studio 29 m, ogrzewanie centralne, klimatyzacja. Region 94. 8 km do...

2 ogłoszenia


Aktualizacja ogłoszeń za