VIII Forum Laikatu północnej Francji

Ks. Piotr Szot


viii

Od ośmiu lat dekanat północnej Francji organizuje Forum Laikatu dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę oraz rozwijać swoją wiedzę religijną.


4 listopada 2017 takie Forum miało miejsce w parafii polskiej w Noeux Les Mines. Jego tematem wiodącym były słowa świętego brata Alberta Chmielowskiego: „Być dobrym jak chleb”. Postać i nauczanie brata Alberta były tematem wiodącym w duszpasterstwie polskim w mijającym roku liturgicznym.
Podczas spotkania, pierwszym jego punktem była konferencja wygłoszona przez ks. Przemysława Wysockiego, proboszcza parafii Frévent. W swoim wystąpieniu prelegent przedstawił bogactwo życia duchowego brata Alberta wyrażone w formie artystycznej w słynnym obrazie Ecce Homo. Treści zawarte w namalowanym przez Świętego płótnie wyrażają pełnię jego duchowości oraz podejścia do drugiego człowieka jako do brata.
Drugą częścią spotkania była Msza święta odprawiona przez przybyłych księży, pod przewodnictwem ks. dra Krystiana Gawrona – Wicerektora Polskiej Misji Katolickiej we Francji. W wygłoszonej homilii ks. Gawron nawiązał również do postaci brata Alberta oraz wskazywał, jak być... „dobrym jak chleb” chrześcijaninem, mając właściwie zbudowaną hierarchię wartości. Wskazywał, że na pierwszym miejscu powinien być zawsze On – Bóg, a na drugim nasz brat - bliźni a dopiero na trzecim dopiero ja sam.

Ciąg dalszy w numerze 42/2017


reklama

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 7/11**i Femme sérieuse avec références cherche a garder personnes âgées la nuit -...
  • 2/12*i Jeune femme Polonaise sérieuse cherche heures des ménage, repassage. Possibilité...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R247*i Emploi a domicile 24h00/semaine. Paris 7ème - Invalides - A partir de Janvier...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 17/09***i Wynajmę pokój całkowicie umeblowany dla spokojnych osób, niepalących (jedna...
  • 1/12i Do wynajęcia studio 29 m, ogrzewanie centralne, klimatyzacja. Region 94. 8 km do...

2 ogłoszenia


Aktualizacja ogłoszeń za