Adwent czas zacząć

br. Maciej Jabłoński OFMCap


adwent

Na początku wypada zacząć od życzeń błogosławieństwa Bożego w nowym roku! Nie, nie pomyliły mi się kartki w kalendarzu, wszak wraz z adwentem rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny: „B”.


W czasie większości niedziel tego roku „Matka Kościół” będzie karmić swoje dzieci fragmentami Ewangelii według św. Marka. Jest to pierwszy spisany tekst Ewangelii, powstały w latach 30-40 po Chrystusie. Czytając ją można mieć wrażenie, że czytamy zapiski reportera. Właściwie tak jest, mamy tu do czynienia z reportażem dotyczącym duchowego doświadczenia św. Piotra, z którym Marek spotkał się w Rzymie i którego nauczanie spisał.
Adwent jest przede wszystkim czasem radosnego oczekiwania, nie jest czasem postu i umartwienia, a raczej okresem, kiedy mamy zwolnić w codziennej gonitwie, usiąść i posłuchać, co Pan ma nam do powiedzenia. Będziemy śpiewać „Marana tha – Przyjdź Panie”, lecz powinniśmy pamiętać, że Marana tha – Pan już przyszedł. Przeszedł przez świat wszystkim dobrze czyniąc. Przyszedł i zwyciężył! Teraz, jako Wspólnota Kościoła oczekiwać będziemy Jego Adwentu, czyli powtórnego, triumfalnego przyjścia na świat. Właśnie dla tego mamy zwolnić, by nie przegapić Jego przyjścia, tak jak się to stało za pierwszym razem, gdy swoi Go nie przyjęli. Pan przyjdzie niebawem, więcej - przychodzi codziennie; pytanie, czy ja go rozpoznaję? Czy moja codzienność nie usuwa mi z przed oczu konieczności żywego z Nim spotkania? Jak odnieść sukces? Czuwajcie!

Ciąg dalszy w numerze 42/2017


reklama

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 7/11**i Femme sérieuse avec références cherche a garder personnes âgées la nuit -...
  • 2/12*i Jeune femme Polonaise sérieuse cherche heures des ménage, repassage. Possibilité...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R247*i Emploi a domicile 24h00/semaine. Paris 7ème - Invalides - A partir de Janvier...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 17/09***i Wynajmę pokój całkowicie umeblowany dla spokojnych osób, niepalących (jedna...
  • 1/12i Do wynajęcia studio 29 m, ogrzewanie centralne, klimatyzacja. Region 94. 8 km do...

2 ogłoszenia


Aktualizacja ogłoszeń za