Religia i handel

Piotr Witt


religia

Jeszcze niedawno na Dworcu Centralnym w Warszawie atakował przechodnia kolosalny bilbord. Trzy piękne dziewczyny, każda wielka jak kamienica zachęcały do kupna kosmetyków: biała, czarna i arabka. Od dłuższego czasu obraz stracił na kolorze.


Nie chodzi o rasizm, ale o rynek zbytu. Producent kosmetyków spostrzegł, że reklama wymyślona pod kątem rynku zachodnio-europejskiego w Polsce trafia w próżnię. Polska klientela jest etnicznie dość jednorodna, dość biała w odróżnieniu od Europy zachodniej.
Po odwołaniu komunizmu i zezwoleniu na normalny handel w państwach dawnego bloku socjalistycznego przed kapitałem zachodnim stanęły otworem nowe możliwości. Dzisiaj, rzecz już należy do przeszłości. Nowe rynki zostały zagospodarowane że hej i są eksploatowane, że aż strach. Nienasycony moloch kapitalistyczny rozgląda się za nową możliwością, pragnie więcej sprzedać na rynku wewnętrznym. Na przeszkodzie stoi... religia.
Dramat ludności mieszanej, multi-kulti jest bowiem w starych europejskich dekoracjach. Dzisiaj przestrzeń od Marsylii do Pas de Calais, od Morza Śródziemnego do Morza Północnego możecie przejechać TGV w ciągu niespełna pięciu godzin. Wszędzie, jak okiem sięgnąć zobaczycie w polach wieże kościołów. Sterczą, jak słupy graniczne wyznaczone przez podbój chrześcijaństwa.

Ciąg dalszy w numerze 42/2017


reklama

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 7/11**i Femme sérieuse avec références cherche a garder personnes âgées la nuit -...
  • 2/12*i Jeune femme Polonaise sérieuse cherche heures des ménage, repassage. Possibilité...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R247*i Emploi a domicile 24h00/semaine. Paris 7ème - Invalides - A partir de Janvier...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 17/09***i Wynajmę pokój całkowicie umeblowany dla spokojnych osób, niepalących (jedna...
  • 1/12i Do wynajęcia studio 29 m, ogrzewanie centralne, klimatyzacja. Region 94. 8 km do...

2 ogłoszenia


Aktualizacja ogłoszeń za