Orszak Trzech Króli


orszak

6 stycznia, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, odbył się „Orszak Trzech Króli”, który przeszły ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.


Orszak jest jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego został przygotowany specjalny orszakowy śpiewnik. Zawiera on 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym, autorstwa Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności. W śpiewniku nie zabrakło listu Prezydenta Andrzeja Dudy, który przekazuje w nim wyrazy uznania i życzenia dla uczestników tegorocznego Orszaku.
Motywem przewodnim Orszaku Trzech Króli 2018 było przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieści wszystkich ludzi - bogatych i biednych, ludzi różnych zawodów, władców i poddanych, wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, na różnym etapie drogi do Boga, młodych i starszych.
Pokłon, zwieńczenie Orszaku, pokazuje różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga. Trzej Królowie są przedstawicielami trzech kontynentów i trzech pokoleń: – młodzieniec, który już na początku swojej drogi w dorosłość poszukuje i znajduje swoje powołanie, – mężczyzna w sile wieku, żonaty, reprezentujący mężów i ojców rodzin, który poszukuje Jezusa i właściwej drogi dla siebie i swojej rodziny, – starzec, który dopiero u schyłku swoich lat, bogaty w wiele doświadczeń, odnajduje drogę do Jezusa.

Ciąg dalszy w numerze 1/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 9/02i Auxiliaire de vie sérieuse (références) cherche garde personnes âgées jour et...
  • 5/03*i Femme sérieuse avec référence et expérience, cherche a garder personnes...
  • 5/04**i Kobieta szuka pracy i przy osobach starszych i chorych: sprzątanie prasowanie,...

3 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R263*i Firma paryska poszukuje pracownika do montażu okien. T. 06 23 31 64 52.
  • R268i Montaż biżuterii. Firma Solution Soudure, produkująca biżuterie fantazyjna...

2 ogłoszenia

Wynajem Mieszkania

  • 9/03(x6)i Wynajmę studio metro Basilique Saint Denis. T. 06 47 98 41 77.
  • 1/04 Mieszkanie do sprzedania. 2 piętro 54 m2 + 16 m2 z balkonem. Piękny widok na...

2 ogłoszenia

Inne

  • 2/04i Antyki - Weselie (comoda + góra) 18 wiek do renowacji oddam za 50 sadzonek malin z...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za