Orszak Trzech Króli


orszak

6 stycznia, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, odbył się „Orszak Trzech Króli”, który przeszły ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.


Orszak jest jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego został przygotowany specjalny orszakowy śpiewnik. Zawiera on 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym, autorstwa Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności. W śpiewniku nie zabrakło listu Prezydenta Andrzeja Dudy, który przekazuje w nim wyrazy uznania i życzenia dla uczestników tegorocznego Orszaku.
Motywem przewodnim Orszaku Trzech Króli 2018 było przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieści wszystkich ludzi - bogatych i biednych, ludzi różnych zawodów, władców i poddanych, wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, na różnym etapie drogi do Boga, młodych i starszych.
Pokłon, zwieńczenie Orszaku, pokazuje różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga. Trzej Królowie są przedstawicielami trzech kontynentów i trzech pokoleń: – młodzieniec, który już na początku swojej drogi w dorosłość poszukuje i znajduje swoje powołanie, – mężczyzna w sile wieku, żonaty, reprezentujący mężów i ojców rodzin, który poszukuje Jezusa i właściwej drogi dla siebie i swojej rodziny, – starzec, który dopiero u schyłku swoich lat, bogaty w wiele doświadczeń, odnajduje drogę do Jezusa.

Ciąg dalszy w numerze 1/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 5/09i Cherche du travail pour garde personne âgée la journée et la nuit. J'ai fait...
  • 4/09i Femme moldave parlant Français et Russe cherche à garder des personnes agés la...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R318i Pour rester la nuit avec notre mère très âgée, nous cherchons une auxiliaire de...
  • R6/08i Assiociation Concorde poszukuje pani do pracy na stanowisku: pomoc...
  • R 319i Recherche personne parlant français, pour 3h de ménage de préférence le...

6 ogłoszeń

Wynajem Mieszkania

  • 9/09i Do wynajęcia - od 1.X.2018 - studette w III zonie. Przystępna cena. T. 01 48 81...

1 ogłoszenie

Usługi

  • 2/09i Poprowadzę księgowość, sekretariat, deklaracje podatkowe i socjalne itp...

1 ogłoszenie

Inne

  • 9/07 Un couple polonais - Catholiques pratiquants (BAC spécialité jardinage) recherche...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za