Orszak Trzech Króli


orszak

6 stycznia, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, odbył się „Orszak Trzech Króli”, który przeszły ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.


Orszak jest jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego został przygotowany specjalny orszakowy śpiewnik. Zawiera on 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym, autorstwa Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności. W śpiewniku nie zabrakło listu Prezydenta Andrzeja Dudy, który przekazuje w nim wyrazy uznania i życzenia dla uczestników tegorocznego Orszaku.
Motywem przewodnim Orszaku Trzech Króli 2018 było przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieści wszystkich ludzi - bogatych i biednych, ludzi różnych zawodów, władców i poddanych, wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, na różnym etapie drogi do Boga, młodych i starszych.
Pokłon, zwieńczenie Orszaku, pokazuje różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga. Trzej Królowie są przedstawicielami trzech kontynentów i trzech pokoleń: – młodzieniec, który już na początku swojej drogi w dorosłość poszukuje i znajduje swoje powołanie, – mężczyzna w sile wieku, żonaty, reprezentujący mężów i ojców rodzin, który poszukuje Jezusa i właściwej drogi dla siebie i swojej rodziny, – starzec, który dopiero u schyłku swoich lat, bogaty w wiele doświadczeń, odnajduje drogę do Jezusa.

Ciąg dalszy w numerze 1/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 6/12***i Femme sérieuse avec référence et expérience, cherche a garder personnes...
  • 6/04i Auxiliaire de vie sérieuse (références) cherche garde personnes âgées jour et...
  • 2/01**i Je m'appelle Olga, je suis a la cherche du travail pour moi ménage avec garde...

5 ogłoszeń

Oferty Pracy

  • R250**i Recherche employée de maison expérimentée - CDI. Particulier recherche un(e)...

1 ogłoszenie

Szukam Mieszkania

  • 8/01*i Mama z córką, spokojne bez nałogów, szukają mieszkania w Paryżu, min. 2...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 1/01i Chambre pour une personne a louer chez l'habitant dans le quartier de Denfert...
  • 5/01***i Do wynajęcia dom 78 m2 (kuchnia salon 3 pokoje łazienka), ogrzewanie gazowe...
  • 6/01***i Do wynajęcia studio 29 m2 ogrzewanie gazowe, klimatyzacja. Region 94 RER A -...

4 ogłoszenia


Aktualizacja ogłoszeń za