Zmiana kapitana

Wojciech Turek


zmiana

Wprawdzie w dzisiejszej Polsce programy polityczne nie odgrywają roli, jaką powinny odgrywać w dojrzałych i prawidłowo funkcjonujących demokracjach, jednak zmianę na stanowisku premiera rządu - zdominowanego przez Prawo i Sprawiedliwość - można wytłumaczyć względami pragmatycznymi.


Od pierwszych tygodni funkcjonowania gabinetu Beaty Szydło, widoczna była dysproporcja pomiędzy wicepremierem Mateuszem Morawieckim a pozostałymi członkami gabinetu. Morawiecki wyróżnia się szerokością horyzontów i swobodą, z jaką potrafi łączyć poszczególne resorty w logiczną i spójną całość. Bez wątpienia - w ostatnich dwóch dekadach - jest to jedyny ze sterników nawy państwowej, który spogląda na politykę z perspektywy długodystansowca.
Niektórzy Czytelnicy „Głosu Katolickiego” mogą pamiętać, że dwa lata temu, pisząc o powołanym przez Sejm rządzie Szydło, miałem wątpliwości co do obecności w nim Morawieckiego, mającego za sobą karierę w świecie korporacji i marketingu. Po kilku miesiącach zmieniłem zdanie. Okazało się, że ten sprawny menedżer potrafi wykorzystać uzyskaną wiedzę o mechanizmach, w podjętej przed dwoma laty pracy dla państwa i jego obywateli. Nie zauważyłem, by wdawał się w rozgrywki personalne i kierował emocjonalnymi uprzedzeniami. Nie zauważyłem by ulegał ideologii demo-liberalnej i poprawności politycznej. Morawiecki przemawia językiem fachowca rozumiejącego mechanizmy współczesnego świata i stawiającego za najważniejszy cel dokonanie jakościowego skoku czyli awans Polski do pierwszej ligi gospodarek europejskich.

Ciąg dalszy w numerze 1/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 6/12***i Femme sérieuse avec référence et expérience, cherche a garder personnes...
  • 6/04i Auxiliaire de vie sérieuse (références) cherche garde personnes âgées jour et...
  • 2/01**i Je m'appelle Olga, je suis a la cherche du travail pour moi ménage avec garde...

5 ogłoszeń

Oferty Pracy

  • R250**i Recherche employée de maison expérimentée - CDI. Particulier recherche un(e)...

1 ogłoszenie

Szukam Mieszkania

  • 8/01*i Mama z córką, spokojne bez nałogów, szukają mieszkania w Paryżu, min. 2...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 1/01i Chambre pour une personne a louer chez l'habitant dans le quartier de Denfert...
  • 5/01***i Do wynajęcia dom 78 m2 (kuchnia salon 3 pokoje łazienka), ogrzewanie gazowe...
  • 6/01***i Do wynajęcia studio 29 m2 ogrzewanie gazowe, klimatyzacja. Region 94 RER A -...

4 ogłoszenia


Aktualizacja ogłoszeń za