Jasełka w kaplicy Saint-Yves

Iwona Żądło


jaselka3

14 stycznia 2018r. wszyscy uczestnicy Mszy św. zebrali się w pobliżu ołtarza, aby obejrzeć bożonarodzeniowe przedstawienie w wykonaniu naszych dzieci.


Każde z nich było ubrane stosownie do odgrywanej roli. Jezusek nie płakał, był lalką. Starszego anioła, głoszącego pasterzom nowinę, odtworzyła Miriam. Towarzyszyły jej maleńkie, słodkie dzieci ubrane w biel i z aureolkami. Pasterze zaś byli męscy w wełnianych serdakach i kapeluszach. Stroje Trzech Królów świadczyły o bogactwie tych panów z daleka. Sara zaś jako Maryja i Kacper jako Józef byli bardzo przekonujący, kiedy mówili, że jest im zimno i nikt nie chce im pomóc.
Dzieci rozczulały seplenieniem i naturalnością, ale wszystkie znały teksty na pamięć. Teatrzyk składał się z trzech części. W pierwszej towarzyszyliśmy Józefowi i Maryi w ich kłopocie związanym z noclegiem(świetna rola gospodyni).Druga scena ukazywała zaskoczonych pasterzy, siedzących przy ognisku i głoszącegow im anioła. W trzeciej widzieliśmy Świętą Rodzinę i odwiedzających ją gości. Atmosferę niezwykłości wprowadzał narrator Tomek.
Obecni w kaplicy na jednym oddechu wpatrywali się w rozgrywane na scenie wydarzenia. Błyskały flesze, oklaskom nie było końca. Dokumentacji zdjęciowej i filmowej dokonał nasz amatorski reżyser p. Arthur Massier.
W trakcie jasełek wspólnie śpiewaliśmy kolędy, do których na gitarze akompaniowała p. Ania Jabłońska.Za pomysł i koordynację dziękujemy p. Anicie Kowal.
Tak wspaniałych ról naszym aktorom gratulowali wszyscy dorośli, razem z zaproszonymi kuzynami i znajomymi. To było kolejne integrujące wydarzenie w naszej kaplicy. Tylu dzieci tego jasełkowego dnia, to już dawno nie było!


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 5/09i Cherche du travail pour garde personne âgée la journée et la nuit. J'ai fait...
  • 4/09i Femme moldave parlant Français et Russe cherche à garder des personnes agés la...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R318i Pour rester la nuit avec notre mère très âgée, nous cherchons une auxiliaire de...
  • R6/08i Assiociation Concorde poszukuje pani do pracy na stanowisku: pomoc...
  • R 319i Recherche personne parlant français, pour 3h de ménage de préférence le...

6 ogłoszeń

Wynajem Mieszkania

  • 9/09i Do wynajęcia - od 1.X.2018 - studette w III zonie. Przystępna cena. T. 01 48 81...

1 ogłoszenie

Usługi

  • 2/09i Poprowadzę księgowość, sekretariat, deklaracje podatkowe i socjalne itp...

1 ogłoszenie

Inne

  • 9/07 Un couple polonais - Catholiques pratiquants (BAC spécialité jardinage) recherche...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za