Jasełka w kaplicy Saint-Yves

Iwona Żądło


jaselka3

14 stycznia 2018r. wszyscy uczestnicy Mszy św. zebrali się w pobliżu ołtarza, aby obejrzeć bożonarodzeniowe przedstawienie w wykonaniu naszych dzieci.


Każde z nich było ubrane stosownie do odgrywanej roli. Jezusek nie płakał, był lalką. Starszego anioła, głoszącego pasterzom nowinę, odtworzyła Miriam. Towarzyszyły jej maleńkie, słodkie dzieci ubrane w biel i z aureolkami. Pasterze zaś byli męscy w wełnianych serdakach i kapeluszach. Stroje Trzech Królów świadczyły o bogactwie tych panów z daleka. Sara zaś jako Maryja i Kacper jako Józef byli bardzo przekonujący, kiedy mówili, że jest im zimno i nikt nie chce im pomóc.
Dzieci rozczulały seplenieniem i naturalnością, ale wszystkie znały teksty na pamięć. Teatrzyk składał się z trzech części. W pierwszej towarzyszyliśmy Józefowi i Maryi w ich kłopocie związanym z noclegiem(świetna rola gospodyni).Druga scena ukazywała zaskoczonych pasterzy, siedzących przy ognisku i głoszącegow im anioła. W trzeciej widzieliśmy Świętą Rodzinę i odwiedzających ją gości. Atmosferę niezwykłości wprowadzał narrator Tomek.
Obecni w kaplicy na jednym oddechu wpatrywali się w rozgrywane na scenie wydarzenia. Błyskały flesze, oklaskom nie było końca. Dokumentacji zdjęciowej i filmowej dokonał nasz amatorski reżyser p. Arthur Massier.
W trakcie jasełek wspólnie śpiewaliśmy kolędy, do których na gitarze akompaniowała p. Ania Jabłońska.Za pomysł i koordynację dziękujemy p. Anicie Kowal.
Tak wspaniałych ról naszym aktorom gratulowali wszyscy dorośli, razem z zaproszonymi kuzynami i znajomymi. To było kolejne integrujące wydarzenie w naszej kaplicy. Tylu dzieci tego jasełkowego dnia, to już dawno nie było!


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 13/01***i Femme sérieuse 43 ans, cherche quelques heures du ménage et du repassage. T...
  • 15/01i Femme 32 ans, sérieuse avec expérience cherche de travaille garde d'enfants,...
  • 1/02*i Femme sérieuse cherche quelques heures du ménage et du repassage. Lilia Tulbea...

7 ogłoszeń

Oferty Pracy

  • R250(6)***i Recherche employée de maison expérimentée - CDI. Particulier recherche...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 18/01*i Do wynajęcia umeblowany pokój (1-2 osoby). Metro Basilique Saint-Denis. T. 06...

1 ogłoszenie

Inne

  • Potrzebna pomoc w tłumaczeniu! Która dobra dusza chciałaby pomóc? Siostra Monica...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za