Jasełka w kaplicy Saint-Yves

Iwona Żądło


jaselka3

14 stycznia 2018r. wszyscy uczestnicy Mszy św. zebrali się w pobliżu ołtarza, aby obejrzeć bożonarodzeniowe przedstawienie w wykonaniu naszych dzieci.


Każde z nich było ubrane stosownie do odgrywanej roli. Jezusek nie płakał, był lalką. Starszego anioła, głoszącego pasterzom nowinę, odtworzyła Miriam. Towarzyszyły jej maleńkie, słodkie dzieci ubrane w biel i z aureolkami. Pasterze zaś byli męscy w wełnianych serdakach i kapeluszach. Stroje Trzech Królów świadczyły o bogactwie tych panów z daleka. Sara zaś jako Maryja i Kacper jako Józef byli bardzo przekonujący, kiedy mówili, że jest im zimno i nikt nie chce im pomóc.
Dzieci rozczulały seplenieniem i naturalnością, ale wszystkie znały teksty na pamięć. Teatrzyk składał się z trzech części. W pierwszej towarzyszyliśmy Józefowi i Maryi w ich kłopocie związanym z noclegiem(świetna rola gospodyni).Druga scena ukazywała zaskoczonych pasterzy, siedzących przy ognisku i głoszącegow im anioła. W trzeciej widzieliśmy Świętą Rodzinę i odwiedzających ją gości. Atmosferę niezwykłości wprowadzał narrator Tomek.
Obecni w kaplicy na jednym oddechu wpatrywali się w rozgrywane na scenie wydarzenia. Błyskały flesze, oklaskom nie było końca. Dokumentacji zdjęciowej i filmowej dokonał nasz amatorski reżyser p. Arthur Massier.
W trakcie jasełek wspólnie śpiewaliśmy kolędy, do których na gitarze akompaniowała p. Ania Jabłońska.Za pomysł i koordynację dziękujemy p. Anicie Kowal.
Tak wspaniałych ról naszym aktorom gratulowali wszyscy dorośli, razem z zaproszonymi kuzynami i znajomymi. To było kolejne integrujące wydarzenie w naszej kaplicy. Tylu dzieci tego jasełkowego dnia, to już dawno nie było!


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 1/05** Urgent Femme très sérieuse et sympathique avec beaucoup d'expérience, papiers...
  • 9/02i Auxiliaire de vie sérieuse (références) cherche garde personnes âgées jour et...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R272**i Particulier recherche un(e) employé(e) familial(e) pour Juin 2018. Secteur...
  • R275i Cherche Aide ménagère pour maison familiale en Corse du 31 Juillet au 1...
  • R273i Famille avec 3 enfants (1 mois, 3 et 6 ans) habitant Clairefontaine (78) cherche...

4 ogłoszenia

Wynajem Mieszkania

  • 9/03(x3)i Do wynajęcia: 1) studio umeblowane i kompletnie wyposażone (lodówka, pralka,...

1 ogłoszenie

Inne

  • 2/05*i Sprzedam dwa domy w Krośnie 38-400. Jeden dom duży murowany, częściowo...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za