Jasełka w kaplicy Saint-Yves

Iwona Żądło


jaselka3

14 stycznia 2018r. wszyscy uczestnicy Mszy św. zebrali się w pobliżu ołtarza, aby obejrzeć bożonarodzeniowe przedstawienie w wykonaniu naszych dzieci.


Każde z nich było ubrane stosownie do odgrywanej roli. Jezusek nie płakał, był lalką. Starszego anioła, głoszącego pasterzom nowinę, odtworzyła Miriam. Towarzyszyły jej maleńkie, słodkie dzieci ubrane w biel i z aureolkami. Pasterze zaś byli męscy w wełnianych serdakach i kapeluszach. Stroje Trzech Królów świadczyły o bogactwie tych panów z daleka. Sara zaś jako Maryja i Kacper jako Józef byli bardzo przekonujący, kiedy mówili, że jest im zimno i nikt nie chce im pomóc.
Dzieci rozczulały seplenieniem i naturalnością, ale wszystkie znały teksty na pamięć. Teatrzyk składał się z trzech części. W pierwszej towarzyszyliśmy Józefowi i Maryi w ich kłopocie związanym z noclegiem(świetna rola gospodyni).Druga scena ukazywała zaskoczonych pasterzy, siedzących przy ognisku i głoszącegow im anioła. W trzeciej widzieliśmy Świętą Rodzinę i odwiedzających ją gości. Atmosferę niezwykłości wprowadzał narrator Tomek.
Obecni w kaplicy na jednym oddechu wpatrywali się w rozgrywane na scenie wydarzenia. Błyskały flesze, oklaskom nie było końca. Dokumentacji zdjęciowej i filmowej dokonał nasz amatorski reżyser p. Arthur Massier.
W trakcie jasełek wspólnie śpiewaliśmy kolędy, do których na gitarze akompaniowała p. Ania Jabłońska.Za pomysł i koordynację dziękujemy p. Anicie Kowal.
Tak wspaniałych ról naszym aktorom gratulowali wszyscy dorośli, razem z zaproszonymi kuzynami i znajomymi. To było kolejne integrujące wydarzenie w naszej kaplicy. Tylu dzieci tego jasełkowego dnia, to już dawno nie było!


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 02/11 i Szukam prac wykończeniowych w budownictwie i remontach: - malowanie, -...
  • 04/11**i Kobieta szuka pracy przy starszych osobach. Tel. 06 82 13 54 87
  • 06/11**i Une femme sérieuse, dynamique, sociable, parlant français, russe et moldave,...

6 ogłoszeń

Wynajem Mieszkania

  • 07/10**i Do wynajęcia - od 7 listopada - kompletnie umeblowane studio. M° St Denis...
  • 13/12 i Lourdes centrum. 7 minut od dworca SNCF i 7 min. pieszo od Sanktuarium. Do...

2 ogłoszenia

Usługi

  • Naprawa komputerów, instalowanie programów, wymiana podzespołów T. 06 98 42 59 75

1 ogłoszenie

Dam pracę

  • R 331* i Nous cherchons une personne de confiance et expérimentée pour s’occuper de...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za