Uczył mnie pełnego zawierzenia Panu Bogu

Rozmawiał Paweł Osikowski


uczyl O Świętym Janie Pawle II i swej posłudze Metropolity Lwowa opowiada wieloletni, osobisty Sekretarz Papieża, Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.
- Zapewne wszystko już zostało powiedziane o Janie Pawle II, widzianym oczami papieskiego Sekretarza. Towarzyszył Ks. Arcybiskup Papieżowi przez ostatnie 10 lat Jego życia...
- Czy wszystko zostało opowiedziane? Wiemy, że był młodym człowiekiem, jak został wybrany na Piotra naszych czasów. Wiemy też, że jego pontyfikat był bardzo długi, wiemy, że krótko po śmierci został ogłoszony świętym - przez wiernych, ale w zasadzie przez wszystkich ludzi na świecie. Został nazywany Janem Pawłem Wielkim. Tak, że jednak trudno powiedzieć, iż wszystko zostało już o nim powiedziane. O Janie Pawle II można mówić nieustannie, i będzie to wciąż źródło niewyczerpane. Bo Jego osobowość była niezwykła, nauczanie było niezwykłe, mocne, a także Jego życie było niesłychanie bogate. Zawsze widzieliśmy Ojca Świętego bardzo zaangażowanego, aktywnego. Dzięki telewizji, radiu mogliśmy śledzić niemal każdą minutę, jego posługi. Wydawało się więc, że jest to człowiek będący nieustannie w akcji, działający, ciągle obecny wśród tłumów, na audiencjach. Wiadomo było też, że jest bardzo komunikatywny. Ale oprócz tego wszystkiego, był to człowiek wielkiego skupienia, wyciszenia, który potrzebował czasu na modlitwę.

Ciąg dalszy w numerze 10/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 02/11 i Szukam prac wykończeniowych w budownictwie i remontach: - malowanie, -...
  • 04/11**i Kobieta szuka pracy przy starszych osobach. Tel. 06 82 13 54 87
  • 06/11**i Une femme sérieuse, dynamique, sociable, parlant français, russe et moldave,...

6 ogłoszeń

Wynajem Mieszkania

  • 07/10**i Do wynajęcia - od 7 listopada - kompletnie umeblowane studio. M° St Denis...
  • 13/12 i Lourdes centrum. 7 minut od dworca SNCF i 7 min. pieszo od Sanktuarium. Do...

2 ogłoszenia

Usługi

  • Naprawa komputerów, instalowanie programów, wymiana podzespołów T. 06 98 42 59 75

1 ogłoszenie

Dam pracę

  • R 331* i Nous cherchons une personne de confiance et expérimentée pour s’occuper de...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za