Politycy już się „zintegrowali”?

Bogdan Dobosz


politycy Na poziomie Unii Europejskiej mamy zjawisko „zintegrowanych” europejsko polityków, dla których interesy unijne mają być ważniejsze, niż interesy krajów, z których pochodzą. Zasada słuszna, jeśli dotyczy pewnego obiektywizmu działań, ale wiadomo, że z tym bywało różnie.
Nic dziwnego, że poszczególne kraje członkowskie walczą o swoich „narodowych” komisarzy i urzędników, bo przecież koszula zawsze jest bliższa ciału. I chociaż niektórym owe wektory „obiektywizmu” poodwracały się niemal zupełnie, czego pewnym przykładem jest „nasz” Donald Tusk i jego działania wobec Polski, to urzędnicy „poważnych” krajów lokują na ogół swoją podstawową lojalność w krajach pochodzenia.
„Nasz” Tusk dostał, co prawda nagrodę od niemieckiej Polonii, reprezentowanej przez jakiegoś pana Wiesia za „za promowanie Polski w Europie”, ale wydaje się to raczej dość ponurym żartem sponsorowanej przez Berlin niewielkiej organizacji, która od kilku lat obdziela statuetkami tzw. „Polonicusa” niemal wszystkich ważniejszych wyznawców nowej „postępowej religii”, czyli „Antypisu”. Nie o „antypistach” tu jednak mowa, ale o europejskiej integracji polityków. O ile pogubienie się wysokich eurourzędników, ale także tych mniejszych, w powinnościach wobec własnego kraju i Brukseli można zrozumieć, zwłaszcza biorąc pod uwagę rękę, która całkiem nieźle karmi to towarzystwo, to podobnych przykładów na krajowych podwórkach raczej wiele nie było. Powoli wszystko się jednak zmienia…

Ciąg dalszy w numerze 18/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 02/11 i Szukam prac wykończeniowych w budownictwie i remontach: - malowanie, -...
  • 04/11**i Kobieta szuka pracy przy starszych osobach. Tel. 06 82 13 54 87
  • 06/11**i Une femme sérieuse, dynamique, sociable, parlant français, russe et moldave,...

6 ogłoszeń

Wynajem Mieszkania

  • 07/10**i Do wynajęcia - od 7 listopada - kompletnie umeblowane studio. M° St Denis...
  • 13/12 i Lourdes centrum. 7 minut od dworca SNCF i 7 min. pieszo od Sanktuarium. Do...

2 ogłoszenia

Usługi

  • Naprawa komputerów, instalowanie programów, wymiana podzespołów T. 06 98 42 59 75

1 ogłoszenie

Dam pracę

  • R 331* i Nous cherchons une personne de confiance et expérimentée pour s’occuper de...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za