Politycy już się „zintegrowali”?

Bogdan Dobosz


politycy Na poziomie Unii Europejskiej mamy zjawisko „zintegrowanych” europejsko polityków, dla których interesy unijne mają być ważniejsze, niż interesy krajów, z których pochodzą. Zasada słuszna, jeśli dotyczy pewnego obiektywizmu działań, ale wiadomo, że z tym bywało różnie.
Nic dziwnego, że poszczególne kraje członkowskie walczą o swoich „narodowych” komisarzy i urzędników, bo przecież koszula zawsze jest bliższa ciału. I chociaż niektórym owe wektory „obiektywizmu” poodwracały się niemal zupełnie, czego pewnym przykładem jest „nasz” Donald Tusk i jego działania wobec Polski, to urzędnicy „poważnych” krajów lokują na ogół swoją podstawową lojalność w krajach pochodzenia.
„Nasz” Tusk dostał, co prawda nagrodę od niemieckiej Polonii, reprezentowanej przez jakiegoś pana Wiesia za „za promowanie Polski w Europie”, ale wydaje się to raczej dość ponurym żartem sponsorowanej przez Berlin niewielkiej organizacji, która od kilku lat obdziela statuetkami tzw. „Polonicusa” niemal wszystkich ważniejszych wyznawców nowej „postępowej religii”, czyli „Antypisu”. Nie o „antypistach” tu jednak mowa, ale o europejskiej integracji polityków. O ile pogubienie się wysokich eurourzędników, ale także tych mniejszych, w powinnościach wobec własnego kraju i Brukseli można zrozumieć, zwłaszcza biorąc pod uwagę rękę, która całkiem nieźle karmi to towarzystwo, to podobnych przykładów na krajowych podwórkach raczej wiele nie było. Powoli wszystko się jednak zmienia…

Ciąg dalszy w numerze 18/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 1/05** Urgent Femme très sérieuse et sympathique avec beaucoup d'expérience, papiers...
  • 9/02i Auxiliaire de vie sérieuse (références) cherche garde personnes âgées jour et...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R272**i Particulier recherche un(e) employé(e) familial(e) pour Juin 2018. Secteur...
  • R275i Cherche Aide ménagère pour maison familiale en Corse du 31 Juillet au 1...
  • R273i Famille avec 3 enfants (1 mois, 3 et 6 ans) habitant Clairefontaine (78) cherche...

4 ogłoszenia

Wynajem Mieszkania

  • 9/03(x3)i Do wynajęcia: 1) studio umeblowane i kompletnie wyposażone (lodówka, pralka,...

1 ogłoszenie

Inne

  • 2/05*i Sprzedam dwa domy w Krośnie 38-400. Jeden dom duży murowany, częściowo...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za