I Komunia święta w Aulnay sous Bois

Elżbieta Noster


i „Chwalę Ciebie Panie i uwielbiam. Wznoszę w górę swoje ręce, uwielbiając Imię Twe. Bo wielkiś Ty, wielkie dzieła czynisz dziś. Nie dorówna Tobie nikt, nie dorówna Tobie nikt”.
Niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia święta, dzień, który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu.
20 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego nasza parafia w Aulnay sous Bois przeżywała uroczystość Pierwszej Komunii świętej, do której przystąpiło dwadzieścia troje dzieci. Długo czekały na tę chwilę. Wiele godzin spędziły na lekcjach religii, poznając prawdę o Bogu i naukę Kościoła. Od najmłodszych lat wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w niedzielnych Mszach świętych, nabożeństwach, rekolekcjach, czy różnego rodzaju uroczystościach, jakie odbywały się w naszej parafii. Poznawały w ten sposób Pana Jezusa i zaprzyjaźniały się z Nim. Aż nadszedł ten upragniony dzień, w którym Pan Jezus już na zawsze zamieszkał w tych jeszcze małych, lecz gorących i pełnych miłości serduszkach. Rodzice, przed rozpoczęciem Mszy świętej, stojąc przy swoich pięknych i radosnych dzieciach, ze wzruszeniem błogosławili swoje córki i synów, czyniąc znak krzyża na ich czołach. Uroczystości przewodniczył ks. proboszcz Roman Wrocławski TChr, a asystował mu socjusz nowicjatu, ks. Jarosław Koch.

Ciąg dalszy w numerze 21/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 3/05***i Cherche du travail pour garde personne âgée la journée et la nuit. J'ai fait...

1 ogłoszenie

Oferty Pracy

  • R302i Poszukujemy osoby do tworzenia oferty i sprzedaży powierzeni reklamowej w dużym...
  • R301*i Recrutement d’un(e) Employé(e) de maison / Assistant(e) de vie. Nous...

2 ogłoszenia

Wynajem Mieszkania

  • 1/08*****i Wynajmę studio całkowicie umeblowane, obok Paryża (metro, RER, autobus),...

1 ogłoszenie

Inne

  • 9/07(8*) Un couple polonais - Catholiques pratiquants (BAC spécialité jardinage)...
  • 12/07*i Recherche animatrice(s) pour une école de nature et de savoir dans le...

2 ogłoszenia


Aktualizacja ogłoszeń za