Europa kwiatów i roślin w Chantilly

Maria Michalkiewicz


europa W odróżnieniu od Europy politycznej, gdzie mają miejsce różne rozgrywki ideologiczne i tożsamościowe, Europa kwiatów ma się dobrze.
Dowodem tego, tegoroczne, wiosenne Dni Kwiatów i Roślin w Chantilly, które trwały tylko trzy dni (18, 19, 20 maja) lecz zostawiły niezatarte wspomnienia.
No bo jakże zapomnieć to bogactwo kolorów i radość przybyłych z różnych zakątków naszego kontynentu miłośników tego co najpiękniejsze na ziemi oraz szczęścia z możliwości przebywania wśród tego piękna. Wszystkim udzielił się ten stan euforii, zwłaszcza, że tym razem tematem majowego spotkania była „Moja ulubiona roślina!
Jest rzeczą niemożliwą wymienić wszystkie „ulubione rośliny” ponad dwustu przybyłych do Chantilly hodowców roślin i kwiatów, ale niektórych zapomnieć nie podobna. Jedna z tych osób to pani Elke Haase z Oldenburga w Niemczech. Jest ona pierwszym światowym hodowcą 400 odmian bzu! Od białego do różnych odcieni różowych i fioletowych. Niektóre pochodzą z Francji (80 wariantów), inne z Rosji. „Kwiaty bzu - to moja pasja - mówi pani Elke - nie możecie sobie wyobrazić jaka jestem szczęśliwa, kiedy zaczynają one kwitnąć w moim ogrodzie. Potrafię rozmawiać o nich godzinami - z kimś kto, tak samo jak ja, kocha te kwiaty”. Do Chantilly przywiozła swój ulubioną odmianę bzu „Sensacje”.

Ciąg dalszy w numerze 24/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R 337*i Pour notre Mère âgée de 94 ans, en bonne santé mais à mobilitétrès...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 06/01*i ARGENTEUIL. Apartament do wynajęcia. 400 m. od dworcaArgenteuil, 84m2, 3...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za