Norweżka szuka w Polsce azylu


norwezka Sprawa Silje Garmo, Norweżki ubiegającej się u nas o azyl, była przedmiotem obrad Parlamentarnego Zespołu Debaty Publicznej.
Urząd do Spraw Cudzoziemców stwierdził już bowiem, że powrót do Norwegii grozi w przypadku Garmo naruszeniem jej podstawowych praw człowieka, w tym ochrony życia rodzinnego. Zgodę na wydanie decyzji azylowej musi jednak wydać minister spraw zagranicznych. Jest ona wydawana, gdy spełnione są jednocześnie dwie przesłanki: cudzoziemcowi należy zapewnić ochronę oraz gdy przemawia za tym ważny interes RP.
Istnienie pierwszej stwierdził już Urząd ds Cudzoziemców, gdyż w Norwegii prawdopodobne jest trwałe rozdzielenie Silje z jej córką, niespełna półtoraroczną Eirą, która od maja 2017 przebywa w naszym kraju. Rodzice, którym norweski Urząd Ochrony Dziecka, Barnevernet odbierze dzieci, zwykle mogą je tylko parę razy do roku. Ze względu na to, że Silje starała się walczyć o dziecko wbrew urzędnikom, najpewniej zostałaby pozbawiona nawet tej możliwości, nie wykluczona jest też możliwość skazania jej w procesie karnym.

Ciąg dalszy w numerze 24/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R 337*i Pour notre Mère âgée de 94 ans, en bonne santé mais à mobilitétrès...

1 ogłoszenie

Wynajem Mieszkania

  • 06/01*i ARGENTEUIL. Apartament do wynajęcia. 400 m. od dworcaArgenteuil, 84m2, 3...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za