Polacy na Sacré Cœur

ks. Tomasz Sokół


polacy Kościół w czerwcu w sposób szczególny kieruje się i poświęca modlitwę swoich wiernych tematowi Najświętszego Serca Pana Jezusa, dlatego - już tradycyjnie, co roku - w jeden z piątków tego miesiąca w Paryżu odbywa się Pielgrzymka Polaków do Bazyliki Sacré Cœur.
Również w obecnym roku, jako polska Wspólnota nad Sekwaną, udaliśmy się do tego wyjątkowego i szczególnego miejsca duchowego Francji. Z takim bowiem zaproszeniem zwrócił się do Rodaków we Francji ks. Bogusław Brzyś tutejszy rektor Polskiej Misji Katolickiej. Radość Polaków była tym większa, iż tym razem na tej doniosłej uroczystości, na wzgórzu Montmartre w Paryżu, był wśród nas ks. bp Wiesław Lechowicz - delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Emigracji.
Msza św. w Bazylice Sacré Cœur rozpoczęła się o godz. 20. Na początku rektor PMK - ks. Bogusław Brzyś serdecznie powitał przybyłych tu pielgrzymów. „W ten czerwcowy piątek jesteśmy pielgrzymami, którzy chcą wsłuchiwać się w bicie Najświętszego Serca Jezusa, właśnie tu - na wzgórzu męczenników w Paryżu. Chcemy swoją wiarą i jej świadectwem mocno wpatrywać się w serce Boga, które jest wciąż otwarte i miłosierne wobec każdego człowieka – mówił między innymi w słowach powitania rektor PMK we Francji.

Ciąg dalszy w numerze 26/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 6/03*i Jeune femme Polonaise sérieuse avec des références, cherche des heures ménage,...
  • 2/03**i Auxiliaire de vie sérieuse (références) cherche garde personnes âgées jour...
  • 5/04.c Paris et Île-de-France: Une femme sérieuse rigoureuse et compétente cherche...

4 ogłoszenia

Wynajem Mieszkania

  • 5/04.c Wynajmę studio w Paryżu w XX dzielnicy; 22 m2, mieszkanie umeblowane, z osobną...

1 ogłoszenie

Usługi

  • Naprawa komputerów, instalowanie programów, wymiana podzespołówT. 06 98 42 59 75

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za