Sukces pomimo wszystko

Wojciech Turek


sukces Z sondaży opinii publicznej w Polsce wynika, że niedawna nowelizacja przez Sejm ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, dokonana pod naciskiem wpływowych sił międzynarodowych, nie przełożyła się na spadek notowań Prawa i Sprawiedliwości.

Partia, która najpierw głosiła hasło „wstawania z kolan”, a od niedawna zaczyna cofać się, pomimo tej prestiżowej porażki  nie traci na popularności. Dlaczego tak się dzieje? Nie mam wątpliwości, że narracja zwolenników rządzącego obozu politycznego brzmi dla wielu Polaków bardziej przekonująco. Przed kilku laty mówiono, że Donald Tusk rządzi, ponieważ nie ma z kim przegrać. Obecnie mamy do czynienia z podobną sytuacją. PiS nie ma z kim przegrać.
Zmiana ustawy o IPN po wielkiej międzynarodowej awanturze, stanowi dla wielu Polaków namacalny, niepodważalny i bezdyskusyjny dowód, że Polska nie jest w pełni suwerennym państwem. Rząd musiał się wycofać, ale czy w Polsce istnieje partia, która po dojściu do władzy, potrafiłaby przeciwstawić się wielkim tego świata? Oczywiste, że aktualnie takiej partii na ma na scenie politycznej. Partie opozycji, na czele z Platformą Obywatelską, przez lata łudziły Polaków fałszywą – jak się okazało – wizją rzeczywistości, w której mieliśmy dookoła szczerych przyjaciół a stosunki z nimi opierać się miały na szczytnych zasadach. Teraz już wiemy, że wcześniej nie słyszeliśmy o naciskach międzynarodowych, ponieważ rząd PO-PSL w Warszawie wolał „nie wychylać się”. Teraz już wiemy, że pomimo głośnego epatowania przez liberałów hasłami poszanowania praw człowieka i praw narodowych, w realnej polityce obowiązuje prawo silniejszego. Kto jest silniejszy, ten dyktuje warunki. Wielu Polakom spadły łuski z oczu. Prawo i Sprawiedliwość okazało się zbyt słabe w konfrontacji z wielkimi tego świata, ale inne partie w Polsce nawet nie zauważały dotychczas, że istnieje jakikolwiek problem. Oto dlaczego, pomimo dokonania zmiany w ustawie o IPN, wyborcy nadal skłonni są zagłosować na partię, której narracja brzmi najbardziej przekonująco.

Ciąg dalszy w numerze 26/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 5/09i Cherche du travail pour garde personne âgée la journée et la nuit. J'ai fait...
  • 4/09i Femme moldave parlant Français et Russe cherche à garder des personnes agés la...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R318i Pour rester la nuit avec notre mère très âgée, nous cherchons une auxiliaire de...
  • R6/08i Assiociation Concorde poszukuje pani do pracy na stanowisku: pomoc...
  • R 319i Recherche personne parlant français, pour 3h de ménage de préférence le...

6 ogłoszeń

Wynajem Mieszkania

  • 9/09i Do wynajęcia - od 1.X.2018 - studette w III zonie. Przystępna cena. T. 01 48 81...

1 ogłoszenie

Usługi

  • 2/09i Poprowadzę księgowość, sekretariat, deklaracje podatkowe i socjalne itp...

1 ogłoszenie

Inne

  • 9/07 Un couple polonais - Catholiques pratiquants (BAC spécialité jardinage) recherche...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za