Pedofilia wśród ortodoksyjnych żydów

Bogdan Dobosz


Przy okazji wizyty papieża Franciszka w Irlandii, głównym tematem w wielu mediach stała się obecność w Kościele zjawiska pedofilii. Rzadko jednak zauważa się, że problem ten łączy się często także ze zjawiskiem homoseksualizmu, że łączy się tu wszystkie przypadki z ponad półwiecza, że wreszcie takie zjawisko jest z natury chrześcijaństwa potępiane i uznawane za zbrodniczy grzech.
Odrażające zjawisko pedofilii jest obecne w różnych grupach społecznych. Kiedy ujawniono tego typu dziwne ciągoty znanego polityka Zielonych Daniela Cohn-Bendita jakoś rozeszło się to po kościach. Kiedy wypadek dotyczy jakiegoś księdza, sprawę wałkuje się medialnie tygodniami.
Okazuje się tymczasem, że tego typu ohydny proceder nie jest jakoś specjalnie właściwy jedynie Kościołowi katolickiemu. Nie omija nawet ortodoksyjnych żydów. Francuski portal media-presse.info przypomina działalność stowarzyszenia Amudim, kierowanego przez rabina Zvi Glucka, które zajmuje się w sposób szczególny problemami seksualnego wykorzystywania dzieci w ultraortodoksyjnej społeczności żydowskiej. Organizacja powstała w 2014 roku i jak dotąd trafiła na ok. 5 tys. tego typu spraw. Siedziba Amudim znajduje się w Nowym Jorku, ale ma swoje biura także w Izraelu. Rabbin Gluck twierdzi, że do jego stowarzyszenia napływają niemal codziennie kolejne zgłoszenia.

Ciąg dalszy w numerze 29/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 02/11 i Szukam prac wykończeniowych w budownictwie i remontach: - malowanie, -...
  • 04/11**i Kobieta szuka pracy przy starszych osobach. Tel. 06 82 13 54 87
  • 06/11**i Une femme sérieuse, dynamique, sociable, parlant français, russe et moldave,...

6 ogłoszeń

Wynajem Mieszkania

  • 07/10**i Do wynajęcia - od 7 listopada - kompletnie umeblowane studio. M° St Denis...
  • 13/12 i Lourdes centrum. 7 minut od dworca SNCF i 7 min. pieszo od Sanktuarium. Do...

2 ogłoszenia

Usługi

  • Naprawa komputerów, instalowanie programów, wymiana podzespołów T. 06 98 42 59 75

1 ogłoszenie

Dam pracę

  • R 331* i Nous cherchons une personne de confiance et expérimentée pour s’occuper de...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za