Wyzwaniem ewangelizacja osób, które nie uczęszczają na Msze św.

Rektor PMK we Francji


wyzwaniem „Statystycznie 10 procent Polaków na emigracji uczęszcza regularnie na niedzielną Eucharystię. Wielkim wyzwaniem dla nas, księży, jest to, jak dotrzeć do tych pozostałych 90 proc. osób, które nie są związane z naszymi wspólnotami.” – podkreśla rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji ks. Bogusław Brzyś.
Kilkudziesięciu księży z Polskiej Misji Katolickiej we Francji odbywało w dniach 3 - 7 wrześniu swoje kapłańskie rekolekcje w domu PMK w Lourdes.
Nauki rekolekcyjne głosił arcybiskup Rouen, Dominique Julien Claude Marie Lebrun. Polscy kapłani uczestniczyli m.in. w Mszy św. w grocie objawień Maryi oraz w procesji maryjnej.
Wśród wyzwań stających przed księżmi z PMK we Francji na pierwszy plan wysuwa się ewangelizacja. „Papież Franciszek komentując ewangeliczną przypowieść do pasterzu i zagubionej owcy podkreślił, że dziś odwróciły się proporcje i pasterz często musi pozostawić jedną owcę, która mu pozostała i poszukiwać 99, które zaginęły. Nasze wspólnoty na emigracji są małe i dużym wyzwaniem jest to, jak się oprzeć pokusie pozostania tylko z tymi, którzy jeszcze są w parafii na Mszy św. i nie wychodzenia dalej, do tych których trzeba poszukiwać. Trzeba także postawić pytanie czy jako duszpasterze zrobiliśmy wszystko, by ludzie nam nie zaginęli” – powiedział ks. Brzyś.

Ciąg dalszy w numerze 31/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 6/03*i Jeune femme Polonaise sérieuse avec des références, cherche des heures ménage,...
  • 2/03**i Auxiliaire de vie sérieuse (références) cherche garde personnes âgées jour...
  • 5/04.c Paris et Île-de-France: Une femme sérieuse rigoureuse et compétente cherche...

4 ogłoszenia

Wynajem Mieszkania

  • 5/04.c Wynajmę studio w Paryżu w XX dzielnicy; 22 m2, mieszkanie umeblowane, z osobną...

1 ogłoszenie

Usługi

  • Naprawa komputerów, instalowanie programów, wymiana podzespołówT. 06 98 42 59 75

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za