Śp. ks. abp Szczepan Wesoły. Wspomnienie

Claudine Kieda, Anna Łucka, Barbara Płaszczyńska - współzałożycielki Rady


sp Chrześcijańskie wartości kultury polskiej kształtowały i nadal kształtują nasze człowieczeństwo i to zarówno nas, którzy urodziliśmy się na polskiej ziemi, jak też tych, którzy już urodzili się w innym kraju, ale wzrastali w polskich rodzinach i polskim środowisku. Pokolenie to, ubogacone kulturą kraju zamieszkania jest jednak związane z kulturą ojców i polskim duszpasterstwem. (ks. Szczepan Wesoły, bp - Rzym, 26.8.1980).
 
Tymi słowami rozpoczyna się publikacja Łączy nas kultura chrześcijańskiej Polski (1) poświęcona ks. abp Szczepanowi Wesołemu, Delegatowi Prymasa Polski dla Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, jako wyraz wdzięczności za 40 lat posługi kapłańskiej.
Jak pisze we Wstępie ks. Józef Kardynał Glemp, Prymas Polski: Jego droga z katolickiej i szczerze polskiej rodziny na Śląsku, poprzez poniewierkę wojenną, doprowadziła Go do studiów teologicznych w Rzymie. Wyświęcony na kapłana stał się współpracownikiem kardynała Władysława Rubina, a potem przejął po nim zadania duszpasterskie wobec Polonii. Dobiega właśnie czterdzieści lat tej ofiarnej posługi. Nie ma drugiego Polaka, który by tak dobrze znał sprawy duchowe Polonii na całym świecie jak Arcybiskup Szczepan. Zna je z trosk, które do Niego przychodzą i którym zaradza. Dziękujemy Bogu za tę łaskę kapłaństwa, którą Bóg obdarza Polaków na całej kuli ziemskiej w osobie Arcybiskupa Szczepana Wesołego.

Ciąg dalszy w numerze 31/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 6/03*i Jeune femme Polonaise sérieuse avec des références, cherche des heures ménage,...
  • 2/03**i Auxiliaire de vie sérieuse (références) cherche garde personnes âgées jour...
  • 5/04.c Paris et Île-de-France: Une femme sérieuse rigoureuse et compétente cherche...

4 ogłoszenia

Wynajem Mieszkania

  • 5/04.c Wynajmę studio w Paryżu w XX dzielnicy; 22 m2, mieszkanie umeblowane, z osobną...

1 ogłoszenie

Usługi

  • Naprawa komputerów, instalowanie programów, wymiana podzespołówT. 06 98 42 59 75

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za