słowo od rektora

Ks. Boguslaw Brzyś Rektor PMK we Francji


slowo Drodzy Czytelnicy,
Przyjaciele Głosu Katolickiego,

Bardzo się cieszę, że mogę dziś zaprezentować i jednocześnie zarekomendować nowy Głos Katolicki. Od razu się poprawię, bo przecież nie całkiem nowy, jako że za nami 60 lat pięknej historii, pisanej nadziejami i troskami naszych Rodaków żyjących we Francji oraz tych, którzy przybyli nad Sekwanę może całkiem niedawno. Ale jednak nowy, gdyż w nowej szacie graficznej, z nową tematyką oraz, od tego numeru, jako miesięcznik. Co więcej, nasze wydawnictwo otrzymuje bardzo silne wsparcie medialne w postaci innej inicjatywy Polskiej Misji, jaką jest powstanie nowego portalu informacyjnego PolskiFR, który, mam nadzieję, będzie dobrze służył Polonii i Polakom na emigracji, ale również w Ojczyźnie.

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to dla Głosu bardzo dobry czas na nowy początek. Korzystam z okazji, by bardzo serdecznie wszystkich zaprosić na centralne uroczystości poświęcone temu wydarzeniu we Francji. Odbędą się one w sobotę 1 grudnia 2018, o godz. 15.00 w Katedrze Notre-Dame w Paryżu. W czasie Mszy św., której przewodniczył będzie metropolita poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, zostanie zainaugurowana Polska Kaplica z Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Redakcji Głosu Katolickiego życzę samych dobrych inspiracji, kreatywności oraz owocnej współpracy ze wszystkimi środowiskami a wszystkim naszym przyjaciołom i czytelnikom przyjemnej lektury.


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 02/11 i Szukam prac wykończeniowych w budownictwie i remontach: - malowanie, -...
  • 04/11**i Kobieta szuka pracy przy starszych osobach. Tel. 06 82 13 54 87
  • 06/11**i Une femme sérieuse, dynamique, sociable, parlant français, russe et moldave,...

6 ogłoszeń

Wynajem Mieszkania

  • 07/10**i Do wynajęcia - od 7 listopada - kompletnie umeblowane studio. M° St Denis...
  • 13/12 i Lourdes centrum. 7 minut od dworca SNCF i 7 min. pieszo od Sanktuarium. Do...

2 ogłoszenia

Usługi

  • Naprawa komputerów, instalowanie programów, wymiana podzespołów T. 06 98 42 59 75

1 ogłoszenie

Dam pracę

  • R 331* i Nous cherchons une personne de confiance et expérimentée pour s’occuper de...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za