Wolne miejsce przy stole

Alicja Rekść


wolne Maria Warunek i Katarzyna Mościńska są od wielu lat zaangażowane w pomoc bezdomnym Polakom w Paryżu. Prowadzone przez nie Stowarzyszenie „Pomost-Passerelle” pomaga ludziom wykluczonym, jest oparciem dla osób mierzących się z nałogami, samotnością i ubóstwem. Co roku z ich inicjatywy odbywa się spotkanie opłatkowe dla bezdomnych Polaków w Paryżu.

Alicja Rekść: Jaka jest historia spotkania opłatkowego dla bezdomnych w Paryżu?
Katarzyna Mościńska: Spotkania opłatkowe to już tradycja Pomostu. To dzięki wolontariuszom i ludziom, którzy, od początku istnienia naszego Stowarzyszenia pragnęli, by w tym świątecznym czasie nikt nie pozostał pominięty, by każdy mógł  co roku, na nowo, przeżyć radosną i wyjątkową chwilę!
Maria Warunek: Spotkanie opłatkowe organizujemy zawsze w styczniu. Odbywa się to zawsze za zgodą i z błogosławieństwem księdza proboszcza. Rozpoczynamy wydarzenie uroczystą mszą z udziałem bezdomnych. Następnie jest posiłek. Zawsze staramy się o jakąś niespodziankę - dar serca od wolontariuszy, czy ofiarodawców. Były też zbierane pieniądze w ubiegłym roku w Ambasadzie Polskiej. Pomaga nam mocno Fundacja Notre Dame, gdzie Kasia pisze projekty.
K.M.: Co roku piszemy projekt o subwencję do Notre Dame i w zależności od kwoty, o jaką się ubiegamy, otrzymujemy konkretne pieniądze, za które organizujemy przedsięwzięcie. Następnie dokładnie się z tego rozliczamy. Salę udostępnia nam parafia na Concorde, a w ostatnich latach, spotkania odbywały sie w Krypcie.

Ciąg dalszy w numerze 33/2018


Miejsce na Twoją reklamę

Ogłoszenia

Szukam Pracy

  • 2/03** Bonjour, Femme sérieuse avec expérience cherche du travail : garde de personnes...
  • 3/03 Polonaise avec une expérience de 10 ans dans l'accompagnement (les jours et la...

2 ogłoszenia

Oferty Pracy

  • R 337i Pour notre Mère âgée de 94 ans, en bonne santé mais à mobilité très...
  • R 338*i Maison de gardiens a louer dans l'Aisne 02 (Est de Paris). Voiture indispensable...
  • R 339i Nous recherchons une personne au pair. Logée une chambre personnelle n5 étage...

4 ogłoszenia

Wynajem Mieszkania

  • 1/03i Drancy w dobrej lokalizacji: Mieszkanie 44m2,taras 6m2, parking 10m2 w podziemnym...

1 ogłoszenie


Aktualizacja ogłoszeń za